Özel Ambulans Hizmeti

Özel ambulans hizmeti, profesyonel bir hizmettir. Dünya Ambulans tarafından sunulan bu hizmet, kaliteli, güvenilir ve eksiksiz bir anlayışla yürütülmektedir. Eksiksiz ve tam donanımlı araçlarla şehir içi ve şehirlerarası hasta naklini uzman personeli ve özel olarak yönetmeliklere uygun olarak tasarlanan ambulanslarla gerçekleştiren kuruluşumuz, hizmet alanların ihtiyaçlarını ve beklentilerine ön planda tutmaktadır. Özel ambulanslar, Sağlık Bakanlığı tarafından yürürlüğe sokulan yönetmelikler doğrultusunda hizmet vermektedir. Özel ambulanslarda standart olan bazı donanımlar vardır ve kurumumuz, bu donanımların yanı sıra ek donanımlarla da ambulans hizmetini en üst seviyeye taşımaktadır. Özel ambulans hizmetleri, acil sağlık problemleri sırasında olay yerine en seri şekilde personel ve donanımı temin edebilecek ekipmana sahip olmalıdır. Ayrıca ambulans içinde tüm sağlık sorunlarına hızlı müdahale edebilecek bilgiye sahip yeterli sayıda personelin bulunması şarttır. Kuruluşumuz, bu ayrıntılara titizlikle dikkat etmektedir.

Özel ambulans hizmeti sunulurken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır ve bunların başında da araçlarda bulunması gereken temel ekipmanlar gelmektedir. Dünya Ambulans olarak araçlarımızda araç takip ve navigasyon sistemleri, tansiyon aleti, portatif oksijen ünitesi, otomatik eksternal defibrilatör ve temel tıbbi malzeme çantası, aracın ambulans olduğunu belirten fosforlu yazı ve işaretler, haberleşme cihazları yer almaktadır. Bunlar, bir ambulansta olması gereken asgari donanımlardır. Acil özel ambulanslarında en az üç personel bulundurmaktadır. Bu ekip içinden en az biri hekim ya da paramedik personel olmalıdır. Hekim bulunmuyorsa temel modül, travma resüsitasyon, çocuklarda ileri yaşam desteği ve erişkin ileri yaşam desteği kurslarını başarı ile tamamlayarak sertifika almış acil tıp teknisyeninin olması şarttır. İlgili yönetmelik bunları zorunlu kılmıştır. Kuruluşumuz, ilgili yönetmeliğin tüm maddelerini eksiksiz olarak yerine getirmektedir. Çünkü söz konusu olan insan yaşamıdır.

Özel ambulans hizmeti sunulurken çağrı merkezi ve istasyonlarının da olması gerektiği unutulmamalıdır. İlgili yasa gereği kara ambulans hizmeti veren kuruluşlarda en az iki adet özel ambulans ve donanımının bulunması gereklidir. Bu ambulansların hasta nakil aracı olarak kullanılması gerektiği de unutulmamalıdır. Özel ambulans hizmetleri sunulurken belli çalışma usullerine de uyulması şarttır. Talep, hastanın kendisi, yakını ya da üçüncü bir şahıs tarafından, olağan dışı durumlarda müdürlük tarafından, bizzat başvuru ya da iletişim araçları ile gerçekleşmektedir. Gelen talep kuruluşumuzun hekimi tarafından değerlendirilmektedir. Dünya ambulans, her gelen talebi titizlikle değerlendirmekte ve en kısa sürede karşılık vermektedir.Bir cevap yazın

WhatsApp chat

Whatsapp ile Yazın

Çağrı Merkezi

Hemen Ara