Hasta Nakil Şirketleri

Hasta nakil şirketleri, sağlık alanında önemli bir boşluğu dolduran işletmelerdir. Çünkü sağlık kuruluşundan bir başka sağlık kuruluşuna, ya da sağlık kuruluşundan eve hasta naklini gerçekleştirmek önemli bir hizmettir. Bu hizmetin 112 Acil Yardım Merkezi’nden alınması mümkün değildir. Çünkü bu merkez sadece acil hastaların evlerinden ya da çalıştıkları yerlerden hastaneye ulaştırılmaları için hayata geçirilmiştir. Merkezin normal hastaları evden sağlık merkezine götürme gibi bir misyonu yoktur. Aynı şekilde merkezin ambulanslarının sağlık merkezinden bir başka sağlık merkezine hasta nakletmeleri gibi bir görevleri de bulunmamaktadır. İşte bu noktada devreye hasta nakil firmaları girmektedir. Bu firmalar, tam donanımlı ambulansları ve uzman personeli ile her tür hastanın naklini gerçekleştirmektedir. Dünya Ambulans da sektördeki şirketlerin arasında önemli bir pozisyonda yer almaktadır.

Ambulans ihtiyacı tartışılmaz bir konudur. Hasta nakil ambulansının olmadığı bir kentte hastaların bir sağlık merkezinden bir diğer sağlık merkezine nakledilmelerinde büyük sıkıntılar yaşanabilmektedir. Tam donanımlı bir ambulans, yaralı ve hastayı sorunsuz bir şekilde taşımaktadır. Çünkü gerek acil yardım ambulanslarının gerekse hasta nakil ambulanslarının trafikte geçiş üstünlüğü vardır. Bu sayede hasta kısa süre içinde nakledilebilmektedir. Hasta nakil araçları, acil olmayan hastaların taşınmasını işleminin kolay bir şekilde yapılmasını sağlamaktadır. Bu ambulansların içinde sabit yatak ve tekerlekli sandalyeler vardır. Ayrıca sağlık için önemli başka ekipmanlar da yer almaktadır. Bu ekipmanların bir kısmı, hasta nakil şirketleri tarafından yerleştirilebilmektedir. Ancak üretim aşamasında ambulanslar beli ekipmanlarla da donatılabilmektedir. Dünya Ambulans, standart ekipmanların yanı sıra hasta konforunu artıracak özel donanımlar da ilave ettirmektedir.

Gerek şehir içinde gerekse şehirlerarası yolculukta özel araçlarla hasta nakledilmesi, beraberinde bazı sıkıntıları da getirmektedir.b Çünkü özel araçlarda hasta için gerekli donanımların birinin bile bulunması söz konusu değildir. Oysa hasta nakil ambulansları bu hizmet için dizayn edilmiştir. Ayrıca ambulansta acil durumda hastaya müdahale edebilecek personel de bulunmaktadır. Bu nedenle hasta nakil işlemi için hasta nakil şirketleri ile irtibat kurulması önemlidir. Dünya Ambulans, sektördeki önemli bir işletmedir ve tüm ambulans filosu, en son model araçlardan meydana gelmiştir.Bir cevap yazın

WhatsApp chat

Whatsapp ile Yazın

Çağrı Merkezi

Hemen Ara