Hasta Nakil Hizmeti

Hasta nakil hizmeti, özellikle bir sağlık kuruluşundan bir başka sağlık kuruluşuna yapılan sevk işlemi için sunulmaktadır. Kimi zaman bir sağlık kuruluşunda tedavi edilmeye başlanmış olan hastanın bazı nedenlerden dolayı bir başka sağlık kuruluşuna sevk edilmesi gerekmektedir. Bu durumda hasta nakil hizmetinden yararlanılması zorunlu olmaktadır. Hastanın da hızlı ve güvenli bir şekilde naklinin sağlanması önemlidir. Sağlık Bakanlığı’na bağlı olan ambulansların sağlık kuruluşundan bir başka sağlık kuruluşuna nakil yapma gibi bir görevi yoktur. Bu durumda hizmet, özel bir ambulans şirketinden alınmalıdır. Dünya Ambulans, donanımlı ambulans araçları ile hastaneden hastaneye nakil hizmetini sunan kurumsal yapıya sahip olan bir kuruluştur. Hasta nakli için kullanılan araçlar., hasta nakil ambulanslarıdır.

Hasta nakil hizmeti, özel olarak tasarlanan ambulanslarla yapılmalıdır. Bu ambulanslardaki görevli personelin uzman olmasının yanı sıra araçların donanımlarının da eksiksiz olması zorunludur. Hastaneden hastaneye nakledilecek olan kişinin yatalak ya da sağlık kuruluşunda yeterli imkanlar olmadığı için bir başka sağlık kuruluşuna ameliyat için sevk edilen hasta olması mümkündür. Bu nedenle hasta nakil hizmetini sunacak olan ambulans şirketinin yeterli altyapıya sahip olması, araçlarının modern ekipmanlarla donatılması önemli bir ayrıntıdır. Dünya Ambulans, teknolojiyi yakından takip eden, önce insan parolası ile hizmet sunan sektördeki lider firmalardan biridir. İşletmemiz, tüm olasılıkları göz önüne alarak hizmet sunmakta, araçlarını sorunsuz olarak hizmet verecek bir şekilde tasarlamakta ve bakımlarını düzenli olarak yaptırmaktadır.

Hasta nakil hizmetinden yararlanmak isteyenlerin ilk aklına gelen konu, acil yardım ambulansından yararlanıp yararlanamayacağıdır. Nakil işlemi için genellikle 112 Acil Servis olarak adlandırılan acil yardım merkezi ile irtibat kurulmaktadır. Buradan verilen cevap ise böyle bir hizmetlerinin olmadığıdır. 112 Acil Servis’in amacı, evde ya da işyerinde fenalaşan, ya da bir kaza sonucu yaralanan kişileri en yakın hastaneye ulaştırmaktır. Özel ambulans şirketleri ise hem bu görevi hem de hasta nakil hizmetlerini gerçekleştirmektedir. Dünya Ambulans, hastaneden hastaneye, evden hastaneye ya da hastaneden eve hasta nakil hizmeti konusunda uzmanlaşmış bir işletmedir. Firmamızın hasta nakil hizmetinden yararlanmak için tek yapılması gereken, çağrı merkezimizle iletişime geçmektir.Bir cevap yazın

WhatsApp chat

Whatsapp ile Yazın

Çağrı Merkezi

Hemen Ara