Hasta Nakil Fiyatları

Hastaların hastaneden hastaneye, hastaneden eve ya da evden hastaneye nakledilmeleri için hasta nakil ambulansı hizmetinden yararlanılmaktadır ve mesafeye göre da hasta nakil fiyatları farklılık göstermektedir. Hasta nakil araçları, kişilerin sağlık durumlarını koruyarak naklini sağlayan ambulanslardır. Sağlık kurumlarını donanımlarına bağlı olarak hastaların bir yerden bir yere nakledilmesi söz konusudur. Bu işlem için 112 Acil Yardım ambulansından hizmet alınması söz konusu değildir. Hastaların otomobille de sevk edilmesi, bazı sağlık sorunlarını da beraberinde getirebilmektedir. Bu nedenle hasta nakil hizmeti sunan ambulans şirketlerinden destek alınması, hasta sağlığı açısından gereklidir. Dünya Ambulans, hasta nakil işlemlerini tam donanımlı ambulans araçlarının yanı sıra eğitimli ve donanımlı personeli ile gerçekleştirmektedir.

Şehir içi ya da şehirler arası hasta nakli için tam donanımlı hasta nakil araçları gereklidir. Nakil işleminde araştırma hastanesi, devlet hastanesi ya da özel hastane ayrımı yapılmamaktadır. Özel ambulans şirketleri, her tür sağlık merkezine aynı hasta nakil fiyatları üzerinden hizmet sunmaktadır. Fiyatlar ilgili devlet kurumu tarafından belirlenmektedir. Bu nedenle özel hastane ya da devlet hastanesi ayrımının yapılması söz konusu değildir. Fiyatın farklı olmasındaki tek etken, gidilecek mesafenin uzunluğudur. Fiyat kilometre bazında hesaplanmaktadır ve en uzak mesafe doğal olarak en pahalı mesafedir. Ayrıca hasta nakil hizmetinde belirlenen bir açılış bedeli vardır. Bunun ardından fiyatlandırma kilometre bazında yapılmaktadır.

Hasta nakli yapılırken kişinin mevcut sağlık durumu aynen sürmektedir. Bu nedenle bazı atak ve uyarıların yolculuk süresince ortaya çıkma olasılığı her zaman vardır. Ataklar ortaya çıkarsa gerekli müdahale hemen yapılabilmelidir. Bu nedenle ambulansların ekipmanının eksiksiz, personelin de uzman olması gereklidir. Çünkü atak durumunda hastanın kalıcı hasar alması engellenmelidir. Bu nedenle Dünya Ambulans’ ın tüm araçlarındaki ekipmanlar eksiksiz, tüm personeli de eğitimli ve donanımlıdır. Ancak buna rağmen hasta nakil fiyatları, makul seviyededir. Firmamız, belirlenen fiyat yönetmeliğini uygulamakta, hastalara en uygun fiyatlandırma yaparak kolaylık sağlamaktadır. Evden ve sağlık kuruluşundan yapılan hasta nakil fiyatları, şehir içi ve şehirler arası olarak iki farklı şekilde belirlenmiştir. Bu nedenle şehir içi ile şehirler arası mesafe aynı olsa bile arasında fiyat farkı bulunmaktadır.Bir cevap yazın

WhatsApp chat

Whatsapp ile Yazın

Çağrı Merkezi

Hemen Ara