Hasta Nakil Firması

Hasta nakil firması, hastaneden hastaneye ya da hastaneden eve hasta naklini en kaliteli şekilde gerçekleştirmesi gereken bir firma olmalıdır. Bu firmalarda Sağlık Bakanlığı tarafından belirtilen standartlara sahip hasta nakil ambulansları bulunmalıdır. Hasta nakil ambulansları, tıbbi müdahaleye ihtiyacı olmayan hasta ve yaralıların şehir içi ve şehir dışı sağlık kuruluşlarına ya da sağlık kuruluşundan evlerine naklini gerçekleştirecek yeterli teknik ve tıbbi donanıma sahip olması gereken araçlardır. Herhangi bir nedenden dolayı bir sağlık merkezinden bir başka sağlık merkezine hasta nakli gerçekleştirilirken mutlaka hasta nakil araçları kullanılmalıdır. Dünya Ambulans, bu hizmeti kusursuz olarak yerine getiren sektördeki önemli ambulans firmalarından biridir. Firmamızdan hizmet almak için çağrı merkezini aramak yeterlidir.

Hasta nakil ambulansı için nakledilecek hastaların özeliğine uygun gerek olması durumunda yatak, tekerlekli sandalye gibi donanımların sabitlenmesi için gerekli olanh tüm önlemler alınmalıdır. Hasta nakil ambulansında hasta transferi esnasında en az bir sağlık görevlisinin bulundurulması zorunludur. Hasta nakil firması, hasta nakil ambulanslarında bazı donanımları bulundurmakla yükümlüdür. Bunlar; telsiz ya da telefon gibi haberleşme cihazları, aracın kullanım amacını gösteren fosforlu yazı ve işaretler, bir adet tansiyon aleti, bir adet portatif oksijen ünitesi, otomatik eksternal defibrilatör ile bir adet temel tıbbi malzeme çantası, siren cihazı ile aracın ön ve arka kısmında mavi renkte tepe lambası, sürücü mahalli ile hasta kabini arasında haberleşmeyi sağlayacak dâhili haberleşme sistemi, hasta kabininde havalandırma, ısıtma ve aydınlatma sistemi ile ventilatör yani solunum cihazıdır.

Dünya Ambulans’ın temel politikası insan sağlığıdır. İşletmemiz bu bilinçle hizmet verirken her türlü talebi yüksek standart ve kalitede ekipmanlar ile karşılamaktadır. Firmamız kendini sürekli olarak geliştirerek hizmet kalitesini her geçen gün artırmaktadır. Normalde hasta nakil firması bu ilkeler doğrultusunda hizmet vermelidir. Ancak sektördeki tüm firmaların üst seviyedeki kalite ile hizmet verdiğini söylemek ne yazık ki zordur. Bu nedenle hasta nakil hizmetinden yararlanmadan önce firmalar arasında detaylı bir araştırma yapılması, firmaların araç ve donanımlarının yanı sıra personel bilgi ve birikiminin incelenmesi gereklidir.Bir cevap yazın

WhatsApp chat

Whatsapp ile Yazın

Çağrı Merkezi

Hemen Ara